17.01.2024

Қашықтықтан оқыту-бұл білім алушылардың мұғаліммен тікелей байланысынсыз, ал интернет-технологиялардың нақты құралдары арқылы қашықтықтан оқыту. Оқу бағдарламаларын мұндай игеру қазіргі уақытта "Ақан Құрманов ауылының ЖББМ" КММ-де көмекке өтуде. Қашықтан балалар оқу материалдарын оқиды, мұғалімдермен байланысады және білім деңгейін меңгеру және бақылау үшін тапсырмаларды, тестілеуді орындайды. Оқушылар мұғалімнің түсіндірмелерін өз бетінше тыңдайды, бейнежазбадағы сабақтарды көреді, қосымша әдебиеттерді оқиды, тапсырмаларды орындайды және өздеріне ыңғайлы уақытта тест тапсырады. Оқыту нақты уақыт режимінде өтеді. Мектеп бағдарламасын игерудің бұл әдісімен қашықтықтан оқытудың кейбір түрлері қолданылады. Ең көп таралған түрлері: бейне және аудио конференциялар; бейне, аудио дәрістер; мәтін форматындағы дәрістер; онлайн және жазбадағы вебинарлар; презентациялар; конспектілер; радио және телекоммуникация.